Narożnik i stolik kawowy – jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń w salonie

Narożnik i stolik kawowy to podstawowe elementy każdego salonu ciężko wyobrazić sobie bez nich jakąkolwiek przestrzeń dzienną. Warto jednak inaczej spojrzeć na oba meble i wykorzystać potencjał, jaki mają dziś przeróżne modele mebli tapicerowanych i stolików. Na rynku mamy dostępne narożniki modułowe, te w kształcie litery U oraz L. Z funkcją spania lub bez te z konstrukcją stałą lub rozstawne. Do pierwszej grupy zaliczamy wszelkiego rodzaju sofy i kanapy, do drugiej przede wszystkim narożniki. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na narożnik, czy na kanapę, wiele z nich wyposażonych jest w funkcję spania. Ma to szczególne znaczenie w przypadku aranżacji małego wnętrza, w którym salon pełni najczęściej również funkcję sypialni. Dodatkową zaletą tego typu mebli jest to, że najczęściej posiadają również pojemnik na pościel, czyli dodatkową i niezwykle cenną przestrzeń do przechowywania. Kolejny wachlraz możliwości, jaki mamy wybierając meble tapicerowane, to obicie – od zwykłego materiału, przez welury i skóry. I choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, to stoliki kawowe również dają nam ogromne pole do manewru. Możemy wybrać metalowe stoliki kawowe lub te z marmurowym blatem albo niezwykle modne ostatnio komplety stolików kawowych. Wygląd salonu zależy zatem wyłącznie od naszych prywatnych preferencji i upodobań.

fot. pixabaycom | cc0

Jak zaaranżować salon z narożnikiem i stolikiem kawowym?

Jeżeli wybierzemy narożnik, do tego z funkcją spania, najlepszym wyborem na ustawienie będzie róg pokoju dziennego. Dzięki temu miejsce do spania będzie znajdowało się w zacisznym kąciku. W takim przypadku stoliki kawowe, jakie powinny nas interesować, powinny być raczej niewielkich rozmiarów. Świetnym rozwiązaniem będzie również komplet stolików kawowych, ponieważ daje on możliwości, jakie dają meble modułowe — w dowolnym momencie możemy przesuwać stolik w każde miejsce w mieszkaniu, dodatkowo może on spełniać wiele funkcji użytkowych jednocześnie. Jeżeli jednak posiadamy dużą przestrzeń salonową, narożnik i stolik kawowy mogą spokojnie zdobić centralną część salonu, wytyczając tym samym przestrzeń relaksu. W tym przypadku świetnie sprawdzą się również loftowe regały, które ustawione za narożnikiem, stworzą przytulną atmosferę.

Narożniki i stoliki kawowe do salonu — top 5

  • Stolik kawowy Ximenes — stoliki kawowe z drewnianym blatem są obecnie niezwykle modne. Ze względu na swój kształt i większość, zdecydowanie lepiej będzie prezentować się w dużym salonie.
  • Komplet stolików kawowych Vinicio — totalny must have, jeżeli chodzi o aranżację małego salonu. Komplet to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie.
  • Narożnik Study by Arik Ben Simhon — meble Nordic Line wyróżniają się nietuzinkową formą i akurat w tym przypadku doskonale to widzimy. Narożnik dla indywidualistów to właśnie ten model.
  • Narożnik Karlstad z funkcją spania — rozkładany narożnik z funkcją spania to świetny pomysł do sypialni, będącej jednocześnie sypialnią
  • Narożnik modułowy Latifa — narożniki modułowe to meble, dające możliwość pełnej personalizacji. Dopasowują się i do wielkości i kształtu wnętrza, w jakim się znajdują.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *