Aglomarmur – zastosowanie i specyfikacja
Nie ma nic dziwnego w tym, że aglomarmur coraz częściej pojawia się w naszych domach. Kamień od lat jest znany i ceniony za swój wygląd i właściwości. Na każdym kroku spotykamy schody, posadzki, parapety, czy blaty wykonane z kamienia. Ich zastosowanie może nawet podnieść wartość nieruchomości. Na rynku mamy obecnie bardzo duży wybór kamieni, w tym aglomarmur. Jest konglomeratem, który wyróżnia się dobrymi właściwościami i jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnego marmuru. Jest niezwykle elegancki i umożliwia bezpoinowe łączenie elementów. Zastosowanie aglomarmuru jest niezwykle szerokie, można stworzyć blaty, schody, czy parapety.

fot. pixabaycom | cc0
Czym jest algomarmur?
Aglomarmur jest konglomeratem syntetycznym, który składająca się w ok. 90-95% z kruszonego marmuru, a w ok. 5-10% z żywicy poliestrowej, pełniącej rolę spoiwa. To wysokiej jakości materiał, stworzony z odpowiednio wyselekcjonowanych odłamków marmuru. Jest wytrzymały, odporny na szkodliwe czynniki, takie jak urazy mechaniczne, przebarwienia, działanie wysokich i niskich temperatur. Wyróżnia się doskonałymi właściwościami fizyczno-mechanicznymi, porównywalnymi z marmurem. Świetnie sprawdza się w domowym zaciszu. Dzięki zastosowaniu żywicy, aglomarmur jest kamieniem mniej kruchym niż granit czy nawet sam marmur. Dodatkowo cechuje się gładką powierzchnią i nie pochłania wody, dzięki czemu można go bez żadnego problemu utrzymać w czystości i dobrym stanie przez długi czas. Właśnie dlatego dobrze sprawdza się w roli blachów, czy schodów.
Zastosowanie aglomarmuru
Zastosowanie aglomeratu jest niezwykle szerokie. Najczęściej decydujemy się na niego podczas wykańczania lub remontowania domu, ale można go spotkać również w przemyśle. Kamień ten jest świetną alternatywą dla tradycyjnego marmuru. Jest to konglomerat odporny na działanie czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych, i wytrzymały, więc bardzo trudno ulega zniszczeniu czy zadrapaniom. Z powodzeniem można go zastosować do wykończenia schodów czy blatów kuchennych, które są intensywnie użytkowane na co dzień. Jest to jeden z nielicznych materiałów, będących w stanie wytrzymać działanie różnych czynników, zachowując przy tym swój doskonały wygląd przez lata. Występuje w różnych kolorach i kształtach, które zależą od producenta.